XZONE® MINDHUNTERS™ : Ловци н@ мисли
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
xzone logo

Здравейте Приятели!

Добре дошли в общността XZONE® MINDHUNTERS™ : Ловци н@ мисли.

Ние, екипът на XZONE®, Ви приветстваме при нас и се надяваме, че тук ще преоткриете силата на думите и ще прекарате безброй незабравими безценни приятни и ползотворни мигове на лов з@ мисли & съзнания™.

Малък жокер

Тук събираме, развиваме, изграждаме, съхраняваме и заразяваме с усмивки, позитивизъм и настроение. Уловете силата на човешката мисъл с думи!

Пуснете ме да вляза!!!

Вече член на Общността XZONE®?

Потребител:


Парола:




Запомни ме?

Забравих си паролата. Помощ?!

Регистрация

Все още не си се присъединил към XZONE®?

Докосни се до необятния творчески свят на Ловците н@ мисли, където единственото ограничение е твоето въобръжение!

  • Леснo!
  • Бързo!
  • И Достъпно!
  • Искаме твоето мнение! То има значение!

Не чакай повече, а се присъедини към нас и стани част от великия проект на екипа на XZONE® TEAM!

Регистрирай се сега!

Сподели и препоръчай тази тема!



XZONE® T.O.S.: Общи Правила Кой-Какво-Кога-Къде & Защо е XZONE®?..







N.B! Споделете и препоръчайте свободно настоящата тема в социалните мрежи =>>> INFO


Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Календар Календар


Какво животно...

5 posters

Go down

Какъв домашен любимец бих избрал/а за взаимно съжителстване?

Какво животно...  Vote_lcap50%Какво животно...  Vote_rcap 50% 
[ 2 ]
Какво животно...  Vote_lcap50%Какво животно...  Vote_rcap 50% 
[ 2 ]
Какво животно...  Vote_lcap0%Какво животно...  Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Какво животно...  Vote_lcap0%Какво животно...  Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Какво животно...  Vote_lcap0%Какво животно...  Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Какво животно...  Vote_lcap0%Какво животно...  Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Какво животно...  Vote_lcap0%Какво животно...  Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Какво животно...  Vote_lcap0%Какво животно...  Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Общо гласове : 4
 
 

Какво животно...  Empty Какво животно...

Писане by Jasmin Нед 07 Юли 2013, 14:48

...бих избрал/а за съвместно съжителстване?

Присъствието на домашен любимец у дома, внася положителна енергия и емоции. Бихте ли отглеждали подобен? Ако "Да", какъв и защо точно такъв домашен любимец предпочитате? Какви според вас са плюсовете и минусите от неговото присъствие в дома ви? Лесно ли се обгрижва?

Преди известно време много исках да си взема котка и си взех хамстер asslaugh  Казваше се Хами (признавам, че ми беше изключително трудно да й измисля име). Всъщност беше мъжки, но тъй като в магазина ми казаха, че може би е женски, аз през цялото време й говорех като на "жена" asslaugh  Беше като ангорска котка - такава с дълга бяла козина. Много си я обичах. Нооо... поживя при мен точно три годинки. От съвсем скоро я няма. Почина във ветеринарната клиника. От старост (а аз си мислех, че ще я спасят). Искаха да я кремират, естествено, не позволих. Много се привързах. Един приятел ме съветва да си взема животно, което няма да се налага да сменям през 3 години asslaugh 
Та, сега не искам хамстер - а и друг такъв няма да намеря. Куче не ща. Някак не мога да си представя да живея с такова по много причини. А и си мисля, че са предназначени най-вече за пазачи, освен ако не е такова, малко и беззащитно, с пухкава козина, напомнящо на котка idiotlaugh 
Искам котка. Но на изплащане, ако може asslaugh  че тези дето си харесвам, струват около 1000 лв.shrug Някак си ще ми жал да я затворя в къщи. Но пък не знам тя как би преживяла разходките из природата shrug  Та... обмислям
А вашето мнение/предложение?



Животните във факти:
Jasmin
Jasmin
Черната вдовица
Черната вдовица

Зодия : Virgo
Female
Мнения : 1083
Репутация : 110
Общ рейтинг :
Какво животно...  Pollba1016 / 10016 / 100Какво животно...  Pollba11


Върнете се в началото Go down

Какво животно...  Empty Re: Какво животно...

Писане by Ray Нед 07 Юли 2013, 23:57

В едно мнение Део ме нарече "Повелителката на котките" и беше прав, имайки предвид, че цял живот съм имала котка (не една, защото в максимално добри условия котките живеят около 20 години, но често се случват редица други, особено изчезвания, когато излиза и навън).
Тя не е привързана толкова, че да иска да е с нас във всяка стая. Просто е ужасно любопитна, или както наричам моята - голяма клюкарка. Котката, за разлика от кучето смята, че тя е господаря на човека и в голяма степен е права, ако е истински обгрижвана и обичана. Гледа се относително лесно и противно на общото мнение подлежи на дресировка, не такава като кучето, но заучава навиците на човека си - кога става, кога се прибира, кога ляга да спи и т.н.
Въпросът ми е: защо искаш да си купуваш котка, като има много прекрасни възпитани и с навици котенца, които нямат дом? Във фейс има много страници, където хората на драго сърце (специално в София, Варна и Пловдив) подаряват прекрасни котенца.
Единствен минус на гледането на котка в затворено помещение е козината, специално ангорки, персиики и подобни трябва специално да се решат и поддържат.
За гледането и живеенето с котка, навиците им, характера, особеностите, маниерите им и предпочитанията им мога да изпиша цял роман, но ще се въздържа. За мен да имаш домашно животно е като да имаш дете - трябва грижа, занимания и любов, така че това е решение, което трябва да се обмисли много добре, за да не страда животинчето на по-късен етап.
Ray
Ray
Почетен мембър
Почетен мембър

Зодия : Cancer
Female
Мнения : 1349
Репутация : 316
Общ рейтинг :
Какво животно...  Pollba1021 / 10021 / 100Какво животно...  Pollba11


Върнете се в началото Go down

Какво животно...  Empty Re: Какво животно...

Писане by maronela Пон 09 Сеп 2013, 12:58

Куче, определено biggrinnСамо дето аз съм привърженик на големите породи и смятам, че тези кучета трябва да се гледат на двор. Не знам дали това се възприема за съвместно съжителство, но все пак biggrinnНа следваща позиция са рибките. Обичам да гледам как се носят в аквариумите, успокояващо е някакси.
maronela
maronela
Ветеран
Ветеран

Зодия : Libra
Female
Мнения : 165
Репутация : 257
Общ рейтинг :
Какво животно...  Pollba105 / 1005 / 100Какво животно...  Pollba11


Върнете се в началото Go down

Какво животно...  Empty Re: Какво животно...

Писане by Deo Пон 09 Сеп 2013, 13:08

Jasmin написа:...бих избрал/а за съвместно съжителстване?
(...)
Та... обмислям
А вашето мнение/предложение?

(...)
Още... споделете
tongue 
Котка ще ти е противопоказна. Вземи си костенурка... нинджа badgrin Така хем ще си хапвате пица заедно, хем ще се млатите като Ви е скучно, за да горите калориите aggressive Наоколо ще цари само позитивизъм и (+) енергия, защото цялата негативна ще се лее в предходното ninja

P.S/ Иначе от "човешките" любимци за съжителство и аз съм за куче. Традиционните котки са скучни, друго е някой гепард, леопард или подобни лъвчета и тигърчета, но това предполага доста пространство и солидни... разходки biggrinnРибките - делфин, тигрова акула, косатка или просто малки сладки пирани ще е добре.. нали е модерно да си имаш стъклен под и те да си щъкат на воля отдолу... пък ако някой гост/ка те обиди нещо, направо си имат и готова храна tongue
Deo
Deo
Xz©ne™ CE®
Xz©ne™ CE®

Male
Мнения : 1583
Репутация : 812
Общ рейтинг :
Какво животно...  Pollba1033 / 10033 / 100Какво животно...  Pollba11


Върнете се в началото Go down

Какво животно...  Empty Re: Какво животно...

Писане by savina193 Вто 10 Сеп 2013, 20:50

Аз вече си имам "домашен любимец" - коте, ама не традиционно, защото е доста диво и няма нищо общо с гальовните котенца. Всяка сутрин изхабявам с нея доста енергия в играта на дебнене-атака-укриване. В резултат кръвното ми сутрин вече не е ниско shrug Домашните любимци наистина помагат за здравето на стопаните!
savina193
savina193
Почетен мембър
Почетен мембър

Зодия : Pisces
Female
Мнения : 758
Репутация : 100
Общ рейтинг :
Какво животно...  Pollba1011 / 10011 / 100Какво животно...  Pollba11


Върнете се в началото Go down

Какво животно...  Empty Re: Какво животно...

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите