XZONE® MINDHUNTERS™ : Ловци н@ мисли
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
xzone logo

Здравейте Приятели!

Добре дошли в общността XZONE® MINDHUNTERS™ : Ловци н@ мисли.

Ние, екипът на XZONE®, Ви приветстваме при нас и се надяваме, че тук ще преоткриете силата на думите и ще прекарате безброй незабравими безценни приятни и ползотворни мигове на лов з@ мисли & съзнания™.

Малък жокер

Тук събираме, развиваме, изграждаме, съхраняваме и заразяваме с усмивки, позитивизъм и настроение. Уловете силата на човешката мисъл с думи!

Пуснете ме да вляза!!!

Вече член на Общността XZONE®?

Потребител:


Парола:




Запомни ме?

Забравих си паролата. Помощ?!

Регистрация

Все още не си се присъединил към XZONE®?

Докосни се до необятния творчески свят на Ловците н@ мисли, където единственото ограничение е твоето въобръжение!

  • Леснo!
  • Бързo!
  • И Достъпно!
  • Искаме твоето мнение! То има значение!

Не чакай повече, а се присъедини към нас и стани част от великия проект на екипа на XZONE® TEAM!

Регистрирай се сега!

Сподели и препоръчай тази тема!



XZONE® T.O.S.: Общи Правила Кой-Какво-Кога-Къде & Защо е XZONE®?..







N.B! Споделете и препоръчайте свободно настоящата тема в социалните мрежи =>>> INFO


Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Календар Календар


Да си поговорим за.. здравословно хранене и неговите разновидности

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Go down

02032013

Писане 

Да си поговорим за.. здравословно хранене и неговите разновидности Empty Да си поговорим за.. здравословно хранене и неговите разновидности




Дойде Март, Слънцето се показа и въпреки вятъра започва да се затопля. Скоро птичките ще пристигнат, дръвчетата ще цъфнат и ще дойде времето на късите полички. Стягаме се за лято и море, който не бачка по цяло лято, разбира се и се обръщаме към старите изпитани методи за по-хубави форми, здрав дух в здраво тяло...
Суровоядството е метод на хранене, който е точно това, което гласи-ядене на сурови храни, основно плодове и зеленчуци, сурови ядки, покълнали кълнове и т.н. Попаднах на това преди време в търсене на оздравителни техники чрез хранене. Като всеки друг тип на хранене и то не е за всеки, вярно че през лятото ядем много сурови плодове и зеленчуци и се чувстваме чудесно, но малко хора могат да преминат главно на това хранене през цялата година. Мъжете биха попитали дали и мръвките ги ядем сурови и бих ги разочаровала, че освен ако мръвката не е жива, в женско тяло, то тя не присъства в менюто.

Тази тема я отварям чисто информативно без каквито и да било намеци за пропаганда, за това и ще изброя плюсовете и минусите на този начин на хранене.

+ Поради големия прием на плодове и зеленчуци тялото се очиства само от задържането на вода и който има проблеми с подпухване, проблема му се решава генерално.
+ Очистваш се от всякакви шлаки, вредни вещества, токсини, освобождаваш се от проблеми с подуване на корема, газове, проблеми с храносмилането и отделянето.
+ Кожата ти става свежа, нежна и чиста, косата лъскава и здрава, забравяш за целулит.
+ Не ти се налага да следиш количества храна, в колко ядеш, а проблемите с качването на няколко килца отпада, защото хранейки се така не можеш да напълнееш.
+ Това е метод за цялостно оздравяване на организма, хората се лекуват с него от какви ли не заболявания-от акне до рак.
+ Енергията ти скача до небето, няма отпадналост, главоболие, лошо настроение, депресивни състояния, отчаяние. (Препоръчително е системата да се въвежда постепенно, освен ако не се смяташ да достатъчно здрав, за да минеш веднага на него. В този случай в първите 3-4 дни може да се почувстваш отпаднал, да имаш главоболие или проблеми с корема, но това е защото тялото се чисти от шлаките като при всяко очистване. След преминаването на тази фаза повече забравяш за тези неща.)
+ Мислите ти са ведри, спокоен си, умствения ти капацитет, ученето, концентрацията, справянето с умственото натоварване се повишава значително.
+ Спиш по-малко и се наспиваш идеално.
+ Не се чувстваш като пребит в края на деня.
+ Реално ти излиза много по-евтино като разходи за храна и като време за приготвяне.
И още:
Да си поговорим за.. здравословно хранене и неговите разновидности 29262




Последната промяна е направена от Ray на Нед 14 Юли 2013, 20:56; мнението е било променяно общо 2 пъти
Ray
Ray
Почетен мембър
Почетен мембър

Зодия : Cancer
Female
Мнения : 1349
Репутация : 316
Общ рейтинг :
Да си поговорим за.. здравословно хранене и неговите разновидности Pollba1021 / 10021 / 100Да си поговорим за.. здравословно хранене и неговите разновидности Pollba11


Върнете се в началото Go down

Share this post on: reddit

Да си поговорим за.. здравословно хранене и неговите разновидности :: Comments

savina193

Писане Нед 03 Мар 2013, 09:37 by savina193

Страхотна и изключително полезна тема, Ray! Да си поговорим за.. здравословно хранене и неговите разновидности 371529851Аз съм точно от онези, посочени по-горе хора, които не могат да си позволят да бъдат суровоядци поради здравословни проблеми. Да си поговорим за.. здравословно хранене и неговите разновидности 44734 Но с радост ще се включа в темата, тъй като считам че храната, която поемаме влияе на нашето здраве и тонус и трябва да бъде подбирана внимателно.

Върнете се в началото Go down

Deo

Писане Нед 03 Мар 2013, 09:59 by Deo

Доста изчерпателно поднесено Да си поговорим за.. здравословно хранене и неговите разновидности 371529851 За жалост - колкото (+)ве има, както е посочено и в (-)те - този тип хранене не е за всеки и зависи от строго индивидуални предимно физиологични особености. Все пак - аз съм за здравето, преди всичко. Друг голям проблем се явяват боклуците, с които се наводни пазарът на храни, ГМО и пр., да не говорим т.нар. "еко храни" колко са еко наистина (с изключение на price tag-а им разбира се) Да си поговорим за.. здравословно хранене и неговите разновидности 1885568098 Остава наистина варианта да си ги отглеждаш сам, но пък се оказва доста скъпо, бавно и като цяло неблагодарно удоволствие (питайте ме откъде знам Да си поговорим за.. здравословно хранене и неговите разновидности 910639527 ). А да постигнеш възможно "по-стерилна" среда и чистота от нитрати - направо утопия. Може да се организираме в Кооперация и да си направим оранжерия. Докато останалите си санират сградите, ние ще вадим еко компири :asslaugh:
Шегата настрана - но смятам, че човешкото тяло е така устроено и създадено по замисъл, че да е и да бъде хищник. То има нужда от месо и това, което извлича от него не може да си го набави от заместители. Истинският ужас на днешната храна е, че не е разнообразна и месото, което поемаме е всичко друго, но не и.. месо shrug
Ray написа:Мъжете биха попитали
дали и мръвките ги ядем сурови и бих ги разочаровала, че освен ако
мръвката не е жива, в женско тяло, то тя не присъства в менюто.
Само това не го разбрах, не говориш за ембриони, нали retard

Върнете се в началото Go down

Ray

Писане Нед 03 Мар 2013, 18:11 by Ray

Шегата настрана - но смятам, че човешкото
тяло е така устроено и създадено по замисъл,  че да е и да бъде хищник.
То има нужда от месо и това, което извлича от него не може да си го
набави от заместители.


Очаквах подобен коментар. В интерес на истината това е една от най-разпространените заблуди относно храненето. Човека е всеядно животно, което е по-точно. Няма да се впускам в обяснения защо горното ти твърдение не е вярно, тъй като информация има достатъчно из дебрите на Google и то на хора много по-добре запознати с човешкото тяло, устройство, функции, жлези и т.н., занимавали се с изследвания цял живот и доказани авторитети в областта си. Ще приведа само няколко примера, които са за вегетарианската диета-от личен опит знам, че не само си живееш перфектно без месо, но дори си  много по-неподатлив на редица грипни заболявания, настинки и подобни. Също шаолинските монаси не консумират месо, както и редица духовни личности, основно в източните страни (тъй като западния човек е чист консуматор и хич не му пука колко животни ще убие, за да натъпче бездънния си търбух и да задоволи порядъчната си лакомия от чисто егоистични съображения). Буддистите не консумират месо, дори отказват изобщо продукти с животински произход, защото буддизма е против насилието по какъвто и да е начин на живи същества. Всъщност жалко, че толкова уж хуманното ни християнство не е стигнало до тази еволюция на съзнанието и си кльопаме пържолки на Коледа и Великден с кеф. Сам разбираш, че ако теорията ти беше вярна, то би следвало всички тези хора, които са доста голяма маса да са постоянно болни от това, че имало било в месото незаменими неща, които ако не си ги доставиш.. Страшна работа.
Продължение:


Последната промяна е направена от Ray на Нед 14 Юли 2013, 20:57; мнението е било променяно общо 1 път

Върнете се в началото Go down

Ray

Писане Пон 11 Мар 2013, 10:09 by Ray

Храни за Здрави Кости
Да си поговорим за.. здравословно хранене и неговите разновидности 522717_302263779901876_936067549_n

Храни за Мозъка
Да си поговорим за.. здравословно хранене и неговите разновидности 67061_338868732889966_2024601000_n

Храни, богати на магнезий
Да си поговорим за.. здравословно хранене и неговите разновидности 644394_338907126219460_1201598461_n

Храни, ускоряващи метаболизма
Да си поговорим за.. здравословно хранене и неговите разновидности 62180_339306322846207_139228701_n

И колко захар съдържат популярните напитки
Да си поговорим за.. здравословно хранене и неговите разновидности 576672_338953972881442_1962756484_n

Върнете се в началото Go down

savina193

Писане Пон 11 Мар 2013, 12:02 by savina193

Ray, ти суровоядка ли си? И ако да - колко време ти бе необходимо за да свикнеш с новия начин на хранене и живот?

Върнете се в началото Go down

Ray

Писане Пон 11 Мар 2013, 13:04 by Ray

Не съм суровоядка-преди бях вегетарианка 5-6 години, после пак ядях месо, сега съм веган-не се ядат и ползват никакви храни и неща от животни. Старая се да ям на 85-90% сурови плодове и зеленчуци, но пак си ям и готвени храни-варива главно. Аз не обичам бавното приучаване-когато късам с нещо, в случая със стария начин на хранене го правя от раз и окончателно, но този метод е за много малък брой хора. За повечето хора това е вид самоизнасилване, за мен е просто предизвикателство-мога ли, не мога ли, винаги съм правила нещата така. Чела съм за хора, на които им е отнело средно около 2 години, за да минат към пълно суровоядство, но смятам, че периода е строго индивидуален (същото и за другите видове хранене). Също зависи и от подбудите на човека-защо избира този начин на хранене. Едно е да си напълно здрав и да  решиш просто да се храниш така, защото ти харесва или смяташ, че така ще си запазиш здравето и съвсем друго е да ти поставят диагноза и да започнеш да се храниш така, защото от това ти зависи живота. Така, че при всеки е различно.

Последната промяна е направена от Ray на Нед 14 Юли 2013, 21:01; мнението е било променяно общо 1 път

Върнете се в началото Go down

maronela

Писане Пон 11 Мар 2013, 15:22 by maronela

+ Не миеш чинии или ти се налага рядко.
- Само заради това съм готова и аз да мина само на ябълки или банани примерно, че и вода да не ми трябва :asslaugh:
А иначе за суровоядстовото много съм слушала, но нищо конкретно не бих могла да кажа от опит, защото и моят организъм (особено последните години) е много капризен и трудно понася само сурова храна. Дори лятото не мога без нещо сготвено - поне супа. Въпреки това, обаче, редовно си изпробвам някои от рецептите за бонбони и торти от сайтовете за суровоядство, просто защото обичам нестандартните гозбички.
От друга страна, понеже не си падам по крайностите и строги диети, единственото нещо, което съм пробвала и с което опрелено съм постигнала много добър резултат, е разделното хранене. За такива глезени стомаси като моя е много подходящо. Разбира се, не говоря за измислените граничещи с диети разновидности на разделното хранене, с който се заля пазара последно време. Аз го изпробвах по една книга на д-р Хей, който до колкото си спомням, е създателят на хранителня режим. Преди 15-тина години беше това. Чувствах се страхотно - супер енергична и винаги в настроение. От нищо не се лишаваш, много бързо се свиква. Съвсем естествено спира да ти се яде сладко - шоколад например. Отслабваш без да се тормозиш и не качваш след това, ако целта е отслабване, а не просто здравсловно хранене. Защо се отказах дори не си спомням, но пак смятам да го започна :tear:

Върнете се в началото Go down

Ray

Писане Пон 11 Мар 2013, 23:30 by Ray

Разделното хранене винаги ми е било интересно, дори съм опитвала да чета книги за него, но винаги стигах до таблиците с различните храни и коя какво съдържа, което не трябва да се приема заедно и се отказвах. Предполагам не е било за мен, въпреки че приятелка на майка ми беше отслабнала много точно с разделно хранене и се чувстваше много добре, а и от хора, които го практикуват знам, че е здравословно и полезно. Maronela, ако желаеш сподели основите-кое с какво може да се яде и т.н. , всякакво инфо ще е полезно и интересно  yeap

А, също, към минусите трябва да добавя, че избора на половинка значително се ограничава, тъй като малко мъже се хранят безмесно, а за тези като мен, за които идеята да купят сурова мръвка и да я приготвят за любимия предизвиква меко казано неодобрение.. сещате се  shrug и едва ли много хора биха ви обичали безумно, докато си хрупате салатка, а те трябва да си купуват пиле с грах и да ви се усмихват мило през масата...  shifty

Кои са ви любимите храни, които попадат в графа "здравословни"? Подразбира се, че junk food-a, пици и подобни не са в графата biggrinnИ кои са ви най-омразните храни, към които не бихте посегнали, дори да са последната останала храна на Земята  shrug

Последната промяна е направена от Ray на Нед 14 Юли 2013, 21:03; мнението е било променяно общо 1 път

Върнете се в началото Go down

savina193

Писане Пет 15 Мар 2013, 18:51 by savina193

Ябълки - от тях не бих се лишила, стига да имам право на избор.

Върнете се в началото Go down

Ray

Писане Пет 22 Мар 2013, 21:39 by Ray

Плодове против рак:

Да си поговорим за.. здравословно хранене и неговите разновидности 61814_398388253579310_706419028_n

Върнете се в началото Go down

Ray

Писане Пет 22 Мар 2013, 23:53 by Ray

Директен link към download на книгата "Сбогувайте се с болестите Опит за самостоятелно излекуване по Системата за здраве на Ниши" от Майя Гогулан, Анна Соловьова (книгата е на български)

Кой е Кацудзо Ниши

Негови книги, които могат да се намерят на българския пазар

*:

Върнете се в началото Go down

Ray

Писане Съб 23 Мар 2013, 20:54 by Ray

Храни и напитки против стрес

Да си поговорим за.. здравословно хранене и неговите разновидности 156052_344472002329639_120999185_n

Върнете се в началото Go down

Ray

Писане Съб 23 Мар 2013, 22:24 by Ray

Храни за повече енергия:

Да си поговорим за.. здравословно хранене и неговите разновидности 735163_309622692499318_1846900718_n

Върнете се в началото Go down

maronela

Писане Сря 27 Мар 2013, 16:28 by maronela

Разделното хранене винаги ми е било интересно, дори съм опитвала да чета книги за него, но винаги стигах до таблиците с различните храни и коя какво съдържа, което не трябва да се приема заедно и се отказвах...Maronela, ако желаеш сподели основите-кое с какво може да се яде и т.н.


Обикновено всички се плашат от таблиците biggrinn Но реално изобщо не е страшно. Страшно стана, когато стана модерно и започнаха да бълват книги с разни усложнени таблици, в които твърдяха, че са подобрили разделното хранене.
Дайте да видим дали мога да ви го представя по-просто biggrinn

Един от основните принципи е да се ядат храни, които са минимално обработени. Набляга се на кафявата захар, пълнозърнестите брашна, зехтин, ядки и др. нерафинирани храни. Самото приготвяне на храната е основно печене или варене, без пържене (общо взето, като при всички здравословни режими).

И най-важното.
Според разделното хранене храните се разделят на 3 групи. Белтъци, въглехидрати и неутрални. Храните от групата на белтъците и тези от групата на въглехидратите не могат да се усвояват добре от организма когато се приемат заедно и това води до редица здравословни проблеми. За това, трябва да се приемат на различни хранения. Например, обяда да е белтъчен, а вечерята - от въглехидрати. Не се ограничава количеството, само се порепоръчва между храненията да има 4 часа пауза.

И таблицата: Аз лично си я разделям така: (без да изпадам в прекалени подробности и вманиачености. Доказано върши работа и така biggrinn )
Белтъци: храни от животински произход; Въглехидрати: Хляб и производните му бръшнени събратя, картофи, ориз, овесени ядки.

Останалите храни са общо взето неутрални. Неутрални са също готварската сметана и маслото.

Глезотията, която аз си позволявах е да пия/ям мляко с всичко. Без мляко просто не мога. Кашкавала и сиренето също си ги използвах за заливки, за спагети и т.н. Т.е. млечните продукти си ги ядях по малко с всичко.

За бобовите храни казват, че били колкото белтъци, толкова и въглехидрати, аз по принцип ги ограничавам като цяло.

Как най-лесно да запомните кое с кое може - ами почти всички БГ родни манджи са забранени biggrinn Ориз с месо, картофи с месо, кебапчета или цаца с пържени картофки и така...
Най-лошото е, че организмът ти свиква да се храни така и като хапнеш малко свинско със зеле, за да не обидиш любимата леля или баба и след това стомахчето веднага започва да се бунтува
Да си поговорим за.. здравословно хранене и неговите разновидности 3392635135 Най-добрата профилактика за това е веднъж седмично да си хапваш по български - кеф ти мусака, кеф ти пиле с ориз. Ей така, да си припомняш от къде си родом Да си поговорим за.. здравословно хранене и неговите разновидности 2301204335

Това е с няколко думи. Вероятно някой по-запален фен ще намери поне 100 грешки на описанието ми, защото е доста oпростено, но аз не вярвам в прекалените ограничения. Спред мен, ако се ограничаваш прекалено много, няма да издържиш дълго. Поне в масовия случай. За това по полека, за да ти е леко biggrinn



Върнете се в началото Go down

Ray

Писане Сря 27 Мар 2013, 17:56 by Ray

Супер инфо, благодарско  Да си поговорим за.. здравословно хранене и неговите разновидности 1279197620
А как стои въпроса със сладките неща-кексове, кроасани, шоколадови вафли и десерти. Сега вече нямам изобщо глад за тях, но преди, когато ядях сирене и подобни, умирах за сладко. Предполагам, че не се препоръчват особено и все пак, ако някой не може да се откаже от тях напълно...
Моята идея сега е да измисля начин как изобщо да спра да купувам продукти пълни с Е-та, които етикетите им изглеждат като менделеевата таблица в комбинация с учебник по химия, но за момента, освен да намеря някой, който отглежда домашно плодове, зеленчуци и си ги консервира сам, за да взимам от него, не съм намерила друго решение на това.

Последната промяна е направена от Ray на Нед 14 Юли 2013, 21:17; мнението е било променяно общо 2 пъти

Върнете се в началото Go down

maronela

Писане Чет 28 Мар 2013, 12:33 by maronela

Специално при мен желанието дори за шоколад изчезна естествено. А аз ям мноооого шоколад Да си поговорим за.. здравословно хранене и неговите разновидности 2474380249 Иначе, можеш да си ядеш и кексове и сладки неща, но приготвени по правилата на таблицата. И само с мед и кафява захар. Това, общо взето, означава да си ги приготвяш в домашни условия, което автоматично премахва едно 50% от Е-тата Да си поговорим за.. здравословно хранене и неговите разновидности 3230488363 Сладкото си го набавяш най-вече от плодовете и някакси спират да ти се ядат вафлички и бонбонки, защото и така си се чувстваш енергичен и нямаш нужда от нещо сладичко, за да си набавиш бързо разграждащи се калории за моментална енергия.
Забравих да кажа, че има един куп книги с рецепти, които улесняват процеса по адаптиране и чудене кое с кое може да се яде Да си поговорим за.. здравословно хранене и неговите разновидности 3230488363

Върнете се в началото Go down

savina193

Писане Пет 29 Мар 2013, 14:10 by savina193

Да си поговорим за.. здравословно хранене и неговите разновидности Alkalnihrani1
Да си поговорим за.. здравословно хранене и неговите разновидности Alkalnihrani2



Малък принос от мен за хубавата тема - таблица с алкални и киселинни храни.

Алкални са храните, които имат ниско съдържание на киселинност. Тези
продукти имат благотворен алкален ефект върху нашия организъм. Алкалните
храни са изключително полезни, тъй като неутрализират киселините,
натрупани в тялото, като по този начин балансират нивото на pH в
човешкото тяло.

Върнете се в началото Go down

Jasmin

Писане Пет 05 Апр 2013, 22:30 by Jasmin

"Номерът на китайката"

Винаги сме се чудели какво точно означава известното словосъчетание „номерът на китайката”. След едно малко проучване, успяхме да сравним хранителните си навици с тези на китайките и май разбрахме какви са „номерата” благодарение, на които те запазват своите стройни фигури и младежки вид през целия си живот.

Забелязали ли сте, че лицата на азиатците почти никога не издават истинските им години. Жени от три поколения често изглеждат като сестри понякога просто с по-голяма разлика във възрастта. Тайната на анти-стареенето и винаги слабите тела при азиатките има съвсем логично обяснение и то се корени в начина им на живот и хранене. Простите хранителни трикове, които ние често пренебрегваме, са всъщност частите на механизма, който тиктака в организма ни ежедневно.

Азиатците пият тонове зелен чай, докато ние поръчваме поредното дълго кафе сутрин. За разлика от нашата сутрешна напитка, зеленият чай е пълен с антиоксиданти. И това е достатъчното условие, за всекидневната му употреба.

В далечния Изток се хранят с обилни количества соя (която не е ГМО, разбира се!) и нея хората си набавят протеини с растителен произход. Ние си ги набавяме предимно от месото и покрай него си правим тайни запаси от холестерол.

Азиатците не са фенове на слънцето. Обикновено в ежедневието си носят шапки или чадъри. UV-лъчите не увреждат кожите им, защото предпазването от тях се е превърнало в основна грижа за кожата и превенцията срещу злокачествени образувания по нея. А ние нямаме търпение да дойде май месец, за да отидем до съседна Гърция, за да придобият кожите ни любимия загар.

За източните култури десерта след вечеря обикновено е плод. Няма нужда да обясняваме предимствата на обилното плодово похапване, но има нужда на направим необходимия паралел с нашите десерти. Торти, баклави, сметана, бяла захар и консерванти в изобилие – менюто ни е значително богато, вкусно и в почти всички случаи – вредно.

Големите градове като Хонг Конг са причина хората да ходят повече пеша. Причината е, че градския транспорт е изключително ефикасен и жителите на града го използват ежедневно. Съответно ходенето пеша става задължителен елемент, за да стигнат от спирката до където и да е. Ние стигаме до офиса с автомобил, използваме асансьора до третия етаж и после обратното, за да стигнем до дома.

Интересна подробност от хранителните навици на далечните народи, за които става дума е, че те не консумират много мляко. Философията им е такава – краве млякото е предназначено за животно, което бързо трябва да наддаде килограми. За нас хората има други напитки като фрешовете например. Ние не мислим така, защото да си пием мляко е заложено в бита ни от стотици години. До известна степен за нас консумирането на млечни продукти е народопсихология, а ние тази сутрин вече изпихме дозата си мляко с какао, както подобава – по европейски.

В Азия обичат джинджифила, боготворят го и го използват ежедневно. Той стимулира кръвообращението, поддържа имунитета висок и най-важното – считан е за силен афродизиак. Азиатците се учат, че красотата идва отвътре. И докато ние пием шепи болкоуспокояващи, китайците използват народна медицина, акупунктура, акупресура и познания трупани от векове.

Всичко в живота е въпрос на избор, така че няма как да съдим себе си, но бихме могли поне да се замислим върху някои от наистина вредните си навици.

текст: Стефи Стоева

Върнете се в началото Go down

Писане  by Sponsored content

Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите