XZONE® MINDHUNTERS™ : Ловци н@ мисли
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
xzone logo

Здравейте Приятели!

Добре дошли в общността XZONE® MINDHUNTERS™ : Ловци н@ мисли.

Ние, екипът на XZONE®, Ви приветстваме при нас и се надяваме, че тук ще преоткриете силата на думите и ще прекарате безброй незабравими безценни приятни и ползотворни мигове на лов з@ мисли & съзнания™.

Малък жокер

Тук събираме, развиваме, изграждаме, съхраняваме и заразяваме с усмивки, позитивизъм и настроение. Уловете силата на човешката мисъл с думи!

Пуснете ме да вляза!!!

Вече член на Общността XZONE®?

Потребител:


Парола:




Запомни ме?

Забравих си паролата. Помощ?!

Регистрация

Все още не си се присъединил към XZONE®?

Докосни се до необятния творчески свят на Ловците н@ мисли, където единственото ограничение е твоето въобръжение!

  • Леснo!
  • Бързo!
  • И Достъпно!
  • Искаме твоето мнение! То има значение!

Не чакай повече, а се присъедини към нас и стани част от великия проект на екипа на XZONE® TEAM!

Регистрирай се сега!

Сподели и препоръчай тази тема!



XZONE® T.O.S.: Общи Правила Кой-Какво-Кога-Къде & Защо е XZONE®?..







N.B! Споделете и препоръчайте свободно настоящата тема в социалните мрежи =>>> INFO


Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Календар Календар


Сънищата

+7
Waterlilly_charley
Gytha Ogg
lolita2007
GANKA
Anichka
Dessie
Deo
11 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Сънищата - Page 2 Empty Re: Сънищата

Писане by Jasmin Чет 30 Юни 2011, 12:22

Снощи сънувах, че както бях на работа, излезнах за малко в почивка и като се върнах, видях че ми липсва цяла витрина с бижута (продавам бижута), някой я беше задигнал цялата. Като съобщих на шефовете и те дойдоха, се оказа, че някой я бил взел за поправка (цялата витрина) и беше оставил бележка, на която пишеше, че ще я върне като я поправи. :hilarious:
Много идиотски сън...
Jasmin
Jasmin
Черната вдовица
Черната вдовица

Зодия : Virgo
Female
Мнения : 1083
Репутация : 110
Общ рейтинг :
Сънищата - Page 2 Pollba1016 / 10016 / 100Сънищата - Page 2 Pollba11


Върнете се в началото Go down

Сънищата - Page 2 Empty Re: Сънищата

Писане by Ice_Princess Сря 20 Юли 2011, 20:14

Знам, че, когато се сънува нещо хубаво, е на лошо и обратното. Аз обикновено сънувам лоши сънища, от които се събуждам в сълзи, но пък животът си ми е на 6+. ;)
Ice_Princess
Ice_Princess
Неактивна
Неактивна

Зодия : Leo
Female
Мнения : 121
Репутация : -64
Общ рейтинг :
Сънищата - Page 2 Pollba100 / 1000 / 100Сънищата - Page 2 Pollba11


Върнете се в началото Go down

Сънищата - Page 2 Empty Re: Сънищата

Писане by Jasmin Пет 14 Окт 2011, 10:24

Сънувах кошмар - че са ми отрязали косата. Мойта е дълга и казах само връхчетата, а те бяха ме направили на "Патешко дупе" crysad 


Последната промяна е направена от Jasmin на Вто 09 Юли 2013, 20:27; мнението е било променяно общо 1 път
Jasmin
Jasmin
Черната вдовица
Черната вдовица

Зодия : Virgo
Female
Мнения : 1083
Репутация : 110
Общ рейтинг :
Сънищата - Page 2 Pollba1016 / 10016 / 100Сънищата - Page 2 Pollba11


Върнете се в началото Go down

Сънищата - Page 2 Empty Re: Сънищата

Писане by savina193 Пет 14 Окт 2011, 12:26

Да, притесненията определено са повлияли на съня ти... Ще чакаш и ти да отворят "Мари" Сънищата - Page 2 818297986
savina193
savina193
Почетен мембър
Почетен мембър

Зодия : Pisces
Female
Мнения : 758
Репутация : 100
Общ рейтинг :
Сънищата - Page 2 Pollba1011 / 10011 / 100Сънищата - Page 2 Pollba11


Върнете се в началото Go down

Сънищата - Page 2 Empty Re: Сънищата

Писане by Deo Пет 14 Окт 2011, 13:12

Ако някой ти реже косата или ти пада - ще ти вземат силата, ще заболееш сериозно; ако ти сам си режеш косата - ще успееш да се отървеш от лоша болест.
Косата още в древната митология е символ на сила и здраве shrug
Deo
Deo
Xz©ne™ CE®
Xz©ne™ CE®

Male
Мнения : 1583
Репутация : 812
Общ рейтинг :
Сънищата - Page 2 Pollba1033 / 10033 / 100Сънищата - Page 2 Pollba11


Върнете се в началото Go down

Сънищата - Page 2 Empty Re: Сънищата

Писане by savina193 Съб 15 Окт 2011, 17:22

Аз пък сънувах миналата нощ, че един много близък мой човек - роднина, почина, а след това се връщаше и говореше с нас като дух... целият ден сега ми е шантав, не ми излиза от главата този сън.
savina193
savina193
Почетен мембър
Почетен мембър

Зодия : Pisces
Female
Мнения : 758
Репутация : 100
Общ рейтинг :
Сънищата - Page 2 Pollba1011 / 10011 / 100Сънищата - Page 2 Pollba11


Върнете се в началото Go down

Сънищата - Page 2 Empty Re: Сънищата

Писане by Anichka Съб 15 Окт 2011, 17:29

Чела съм, че когато сънуваш, че твой близък умира това е на хубаво, защото така го освобождаваш от лошата енергия. Нещо такова.Надявам се и при теб да е така.
Anichka
Anichka
Почетен мембър
Почетен мембър

Зодия : Cancer
Female
Мнения : 795
Репутация : 153
Общ рейтинг :
Сънищата - Page 2 Pollba1013 / 10013 / 100Сънищата - Page 2 Pollba11


Върнете се в началото Go down

Сънищата - Page 2 Empty Re: Сънищата

Писане by savina193 Съб 15 Окт 2011, 17:36

Ох, и аз много силно се надявам! Дано си права!
savina193
savina193
Почетен мембър
Почетен мембър

Зодия : Pisces
Female
Мнения : 758
Репутация : 100
Общ рейтинг :
Сънищата - Page 2 Pollba1011 / 10011 / 100Сънищата - Page 2 Pollba11


Върнете се в началото Go down

Сънищата - Page 2 Empty Re: Сънищата

Писане by Jasmin Съб 15 Окт 2011, 17:37

И аз знам, че е на хубаво... Някакъв проблем ще разрешиш/ще ти се разреши Сънищата - Page 2 1279197620
Jasmin
Jasmin
Черната вдовица
Черната вдовица

Зодия : Virgo
Female
Мнения : 1083
Репутация : 110
Общ рейтинг :
Сънищата - Page 2 Pollba1016 / 10016 / 100Сънищата - Page 2 Pollba11


Върнете се в началото Go down

Сънищата - Page 2 Empty Re: Сънищата

Писане by savina193 Съб 15 Окт 2011, 17:52

Тъкмо преди малко получих добра вест, поне аз така я определям Сънищата - Page 2 154883
savina193
savina193
Почетен мембър
Почетен мембър

Зодия : Pisces
Female
Мнения : 758
Репутация : 100
Общ рейтинг :
Сънищата - Page 2 Pollba1011 / 10011 / 100Сънищата - Page 2 Pollba11


Върнете се в началото Go down

Сънищата - Page 2 Empty Re: Сънищата

Писане by Deo Съб 15 Окт 2011, 23:23

А възрастен ли е този роднина? Че иначе би било доста стряскащо да го сънуваш приживе Сънищата - Page 2 3392635135
Deo
Deo
Xz©ne™ CE®
Xz©ne™ CE®

Male
Мнения : 1583
Репутация : 812
Общ рейтинг :
Сънищата - Page 2 Pollba1033 / 10033 / 100Сънищата - Page 2 Pollba11


Върнете се в началото Go down

Сънищата - Page 2 Empty Re: Сънищата

Писане by savina193 Нед 16 Окт 2011, 11:13

Да, възрастен е, но не го чакаме "всеки момент", така да се каже. Та си беше малко смущаващо.
savina193
savina193
Почетен мембър
Почетен мембър

Зодия : Pisces
Female
Мнения : 758
Репутация : 100
Общ рейтинг :
Сънищата - Page 2 Pollba1011 / 10011 / 100Сънищата - Page 2 Pollba11


Върнете се в началото Go down

Сънищата - Page 2 Empty Re: Сънищата

Писане by Anichka Съб 21 Яну 2012, 13:20

Чудя се, ако сънуваш близък човек няколко вечери подред, какво значи това?Може би ми е домъчнало за въпросния човек,знам ли...
Anichka
Anichka
Почетен мембър
Почетен мембър

Зодия : Cancer
Female
Мнения : 795
Репутация : 153
Общ рейтинг :
Сънищата - Page 2 Pollba1013 / 10013 / 100Сънищата - Page 2 Pollba11


Върнете се в началото Go down

Сънищата - Page 2 Empty Re: Сънищата

Писане by savina193 Нед 22 Яну 2012, 09:58

Със сигурност се мислиш за него, макар и подсъзнателно... Може би наистина ти се иска да го видиш. Трябва да осъществите една среща и след това да видиш как ще се променят твоите сънища idiotlaugh
savina193
savina193
Почетен мембър
Почетен мембър

Зодия : Pisces
Female
Мнения : 758
Репутация : 100
Общ рейтинг :
Сънищата - Page 2 Pollba1011 / 10011 / 100Сънищата - Page 2 Pollba11


Върнете се в началото Go down

Сънищата - Page 2 Empty Re: Сънищата

Писане by Ray Нед 03 Мар 2013, 00:55

АBC на Осъзнатите сънища или как да си нощен междугалактически скиталец
Осъзнат сън (ОС) е сън, в който осъзнаваш, че сънуваш, в него можеш да мислиш и действаш както в будно състояние (и много отвъд това), а не просто всичко да се случва и да се чудиш защо сънува точно това като се събудиш на другия ден. Много хора имат ОС, децата включително и могат да се използват както за чиста забава, така и за регресия в минали животи и терапия. Въпреки, че случващото се в ОС Е сън (не е реално), на по-дълбоки нива на практика това не е точно така, но като цяло ОС е не само приятно, а и безопасно.
Когато се събудите в съня си (осъзнаете, че сънувате) може да правите каквото ви хрумне и да пробвате каквото ви хрумне, включително да скочите от някоя скала/блок без да ви се случи нищо. Препоръчвам на ОС сънуващите да полетят-супер яко е  Сънищата - Page 2 3714394054

Принципно ОС може да се случи без изобщо да сте го търсили, но за тези, които искат да го предизвикат има някои методи, които спомагат за генериране на вниманието и са общоприети като А и Б за всеки новопостъпил в клуба на паралелно-вселенското плаване или опитите за такова.

1. Водете си Дневник на сънищата. Записвайте всеки ден какво сте сънували във възможно най-големи подробности. Записвайте всякакви сънища, които си спомните, които сте сънували преди. Дори и да не помните какво сте сънували, отбележете в дневника, че не сте си спомнили още съня. (В действителност всеки човек, всяка нощ има повече от 3 съня, но понеже сънищата не се помнят като будната памет, често мислим, че не сънуваме, защото не си ги спомняме.) Ако искате можете да записвате и бележки с това, какво мислите че означава съня, но аз лично съм анти-фен на Съновниците, защото слагат всичко под общ знаменател, което при индивидуалната символика на сънищата няма как да стане.

2. Правете си проверки на реалността. През деня се запитайте "Сега сънувам ли?", погледнете часовника или някакъв текст/надпис отместете поглед и пак го погледнете. В съня цифрите и буквите са "флуидни"- не могат да се закрепят статично и затова се променят и размазват, дори добиват други форми.

3. Когато заспивате си кажете "Тази нощ ще имам осъзнат сън" или подобна фраза, която да концентрира вниманието ви, върху желаното и си я повтаряйте, докато се унасяте.

4. Потърсете в Google "Lucid dreaming", "осъзнато сънуване" и книгите на Лаберж, в които са изброени основните техники и методи за постигане. Има много форуми, сайтове, информация, но не вярвайте на всичко написано и проверете за себе си кое е така и кое някой просто си го е сънувал.  Сънищата - Page 2 3230488363

5. Практика, практика, практика. При някои се получава след седмица, при други след години, но така или иначе прекарваме 1/3 от живота си в сън, защо пък да не е забавно поне.

6. Като ви върже-радвайте се, въпреки че при първите опити, шока от осъзнаването, че сънуваш може да те изхвърли от съня и да се събудиш, но споко, това е нормално, а щом веднъж е вързало, значи само трябва да се повтори. Нещата за правене в ОС са неограничени-може да учите, да посещавате какви ли не реални и нереални места, да бъдете който си пожелаете, да се преборите с фобиите си, страховете си, да правите всичко общо взето, което смеете, не смеете, можете и не можете в будно състояние, така че забавлявайте се.


Последната промяна е направена от Ray на Сря 26 Юни 2013, 16:00; мнението е било променяно общо 1 път
Ray
Ray
Почетен мембър
Почетен мембър

Зодия : Cancer
Female
Мнения : 1349
Репутация : 316
Общ рейтинг :
Сънищата - Page 2 Pollba1021 / 10021 / 100Сънищата - Page 2 Pollba11


Върнете се в началото Go down

Сънищата - Page 2 Empty Re: Сънищата

Писане by Deo Нед 03 Мар 2013, 09:21

Въпрос: В ОС безсмъртен ли си? Какво се става наяве, ако в ОС се случи примерно фатален not-so-happy-end? Просто се събуждаш или? shifty
Deo
Deo
Xz©ne™ CE®
Xz©ne™ CE®

Male
Мнения : 1583
Репутация : 812
Общ рейтинг :
Сънищата - Page 2 Pollba1033 / 10033 / 100Сънищата - Page 2 Pollba11


Върнете се в началото Go down

Сънищата - Page 2 Empty Re: Сънищата

Писане by Ray Нед 03 Мар 2013, 18:25

Ако просто си сънуваш осъзнато някакъв си сън и не си стигнал до същинската част, за която могат да се използват ОС (и споко, до там стигат малко хора), то да-безсмъртен си. Имайки предвид, че си осъзнат в съня си, т.е. можеш да правиш каквото ти скимне, не само си безсмъртен, но си и супермен, защото можеш да се справиш с всяка ситуация с малко въображение. Ако случайно ти се случи да се метнеш в някоя пропаст, то да-будиш се. Сънищата и силните емоции не са съвместими-при голяма радост, уплаха или подобни се будиш, затова и сънуваш кошмари, когато си легнал така, че някой крайник изтръпва, защото тялото ти дава сигнал-ей, събуди се. А и тук идва друг въпрос-след като можеш да правиш всичко в ОС за какво ти е да умираш по начало? Можеш да литнеш, да избягаш, да надвиеш противника или да поискаш да имаш някоя суперсила и да го замразиш примерно. Варианти много.


Последната промяна е направена от Ray на Сря 26 Юни 2013, 16:01; мнението е било променяно общо 1 път
Ray
Ray
Почетен мембър
Почетен мембър

Зодия : Cancer
Female
Мнения : 1349
Репутация : 316
Общ рейтинг :
Сънищата - Page 2 Pollba1021 / 10021 / 100Сънищата - Page 2 Pollba11


Върнете се в началото Go down

Сънищата - Page 2 Empty Re: Сънищата

Писане by Deo Нед 03 Мар 2013, 18:57

Как за какво, разбира се, че може да се случи да има нещо, за което не си подготвен и е по-силно от тебе примерно и бум! Варианти много. Дано да се събуждаш винаги, както казваш, защото и други версии има shrug
Deo
Deo
Xz©ne™ CE®
Xz©ne™ CE®

Male
Мнения : 1583
Репутация : 812
Общ рейтинг :
Сънищата - Page 2 Pollba1033 / 10033 / 100Сънищата - Page 2 Pollba11


Върнете се в началото Go down

Сънищата - Page 2 Empty Re: Сънищата

Писане by Ray Нед 03 Мар 2013, 19:18

В обикновено ОС няма нещо, което да е по-силно от теб, освен ако ти не решиш така. А и да има, самата ти уплаха, вероятно ще те събуди преди да гушнеш букета.
Лично аз до момента не съм чула за никой умрял наистина, ако е умрял в съня си, както всъщност не съм чула и за никой изобщо да е умирал в ОС. В обикновен сън-да и аз съм умирала, много е забавно, после и дух бях даже.
А какви са другите версии, сподели?
Има места, на които не е желателно да попадаш като например едни подземни лабиринти, но е малко вероятно да попаднеш там ако те първа започваш да проучваш ОС. Друг съвет е да не тръгваш след подозрително изглеждащи същества, които ти приличат на нещо познато.
Хората, които срещаме в ОС, дори в будния живот да ги познаваме, всъщност не са тези хора, наричат ги спрайтове и това са само техните образи, според нашето възприятие. Ако видиш примерно приятел и му кажеш-ей, аз сънувам, той или няма да реагира или ще ти каже, че това са глупости. Съзнанието е програмирано така, че да не дава контрол на сънувача и ако види, че той е осъзнат се опитва да го изрита от съня или да го накара да загуби осъзнатостта си. С практика това лесно се преодолява. Един метод също е като усетиш, че губиш будността си в съня, опитай да си погледнеш ръцете, това връща будността.


Последната промяна е направена от Ray на Сря 26 Юни 2013, 16:01; мнението е било променяно общо 1 път
Ray
Ray
Почетен мембър
Почетен мембър

Зодия : Cancer
Female
Мнения : 1349
Репутация : 316
Общ рейтинг :
Сънищата - Page 2 Pollba1021 / 10021 / 100Сънищата - Page 2 Pollba11


Върнете се в началото Go down

Сънищата - Page 2 Empty Re: Сънищата

Писане by Ray Съб 23 Мар 2013, 21:01

Сънищата - Page 2 576868_530203497031394_1242209624_n
Ray
Ray
Почетен мембър
Почетен мембър

Зодия : Cancer
Female
Мнения : 1349
Репутация : 316
Общ рейтинг :
Сънищата - Page 2 Pollba1021 / 10021 / 100Сънищата - Page 2 Pollba11


Върнете се в началото Go down

Сънищата - Page 2 Empty Re: Сънищата

Писане by Ray Пет 12 Апр 2013, 08:42

Ray
Ray
Почетен мембър
Почетен мембър

Зодия : Cancer
Female
Мнения : 1349
Репутация : 316
Общ рейтинг :
Сънищата - Page 2 Pollba1021 / 10021 / 100Сънищата - Page 2 Pollba11


Върнете се в началото Go down

Сънищата - Page 2 Empty Re: Сънищата

Писане by Jasmin Вто 09 Юли 2013, 20:42

Не знам колко често сънувам, или дали въобще сънувам напоследъкshrug Ако сънувам, то нищо не си спомням. С изключение на случаите, в които си легна уж да дремна - за малко.  Интересно е как за около 30 мин. успявам да "изсънувам" толкова много неща. Не знам на какво се дължи това, но съм забелязала, че колкото по-малко спя, толкова повече сънувам. Или може би защото е за кратко, просто си спомням какво съм сънувала shrug 

Малко факти за сънищата:
Jasmin
Jasmin
Черната вдовица
Черната вдовица

Зодия : Virgo
Female
Мнения : 1083
Репутация : 110
Общ рейтинг :
Сънищата - Page 2 Pollba1016 / 10016 / 100Сънищата - Page 2 Pollba11


Върнете се в началото Go down

Сънищата - Page 2 Empty Re: Сънищата

Писане by Ray Нед 21 Юли 2013, 21:14

Сънищата - Page 2 Rwp4
Ray
Ray
Почетен мембър
Почетен мембър

Зодия : Cancer
Female
Мнения : 1349
Репутация : 316
Общ рейтинг :
Сънищата - Page 2 Pollba1021 / 10021 / 100Сънищата - Page 2 Pollba11


Върнете се в началото Go down

Сънищата - Page 2 Empty Re: Сънищата

Писане by Ray Чет 25 Юли 2013, 20:58

Обяснение на 10те най-често сънувани кошмари

10. Да се явяваш на училищен тест (обикновено неподготвен)
Свързва се със страх от липса на самоувереност. Чувство, че си неподготвен (за нещо) в живота и не постигаш пълния си потенциал.

9. Партньорът ти да ти изневерява
Появява се, когато партньорът не ти обръща достатъчно внимание в реалния живот. Вероятно подсказва да прекарвате повече време заедно.

8. Летене
Ако имаш контрол над летенето е признак за освободеност, свобода. Ако нямаш контрол, обаче, може да е свързан със страх от това, че не контролираш съдбата си.

7. Умиране
Някои изследвания сочат, че сън за смърт показва желание за позитивна промяна в живота. Да сънуваш, че си на прага на смъртта, показва, страх от провал.

6.Паяци
Подсказва, че си манипулиран или.. може би, че ти манипулираш някого.

5. Да си гол пред хора/на публично място
Асоциира се с чувството, че си изложен на показ и се срамуваш. Показва социална неадекватност, уязвимост и това, че някои аспекти от личността са подложени на присмех.

4. Някой да те преследва
Признак, че се опитваш да избягаш от нещо в будния си живот и отказваш да се справиш с даден проблем.

3.Да изгубиш зъбите си
Да изгубиш ( да ти извадят, да опадат) зъбите или косата си, може да означава несигурност по отношение на външния вид и взаимодействието с околните. Също може да говори за чувство за безсилие.

2. Да се изгубиш
Може да означава, че си загубил или си на път да изгубиш посоката си в реалния живот. Свързва се със страх, че не се вписваш.

1. Падане/Пропадане
Подсъзнателен сигнал, че нещо в живота ти е извън контрол. Може да е свързано с разочарование и предателство от доверен приятел.
(Понякога тялото изпраща този сигнал с цел бързо да се събудим, особено ако някоя част от тялото е притисната и изтръпнала.)
Ray
Ray
Почетен мембър
Почетен мембър

Зодия : Cancer
Female
Мнения : 1349
Репутация : 316
Общ рейтинг :
Сънищата - Page 2 Pollba1021 / 10021 / 100Сънищата - Page 2 Pollba11


Върнете се в началото Go down

Сънищата - Page 2 Empty Re: Сънищата

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите