XZONE® MINDHUNTERS™ : Ловци н@ мисли
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
xzone logo

Здравейте Приятели!

Добре дошли в общността XZONE® MINDHUNTERS™ : Ловци н@ мисли.

Ние, екипът на XZONE®, Ви приветстваме при нас и се надяваме, че тук ще преоткриете силата на думите и ще прекарате безброй незабравими безценни приятни и ползотворни мигове на лов з@ мисли & съзнания™.

Малък жокер

Тук събираме, развиваме, изграждаме, съхраняваме и заразяваме с усмивки, позитивизъм и настроение. Уловете силата на човешката мисъл с думи!

Пуснете ме да вляза!!!

Вече член на Общността XZONE®?

Потребител:


Парола:




Запомни ме?

Забравих си паролата. Помощ?!

Регистрация

Все още не си се присъединил към XZONE®?

Докосни се до необятния творчески свят на Ловците н@ мисли, където единственото ограничение е твоето въобръжение!

  • Леснo!
  • Бързo!
  • И Достъпно!
  • Искаме твоето мнение! То има значение!

Не чакай повече, а се присъедини към нас и стани част от великия проект на екипа на XZONE® TEAM!

Регистрирай се сега!

Сподели и препоръчай тази тема!



XZONE® T.O.S.: Общи Правила Кой-Какво-Кога-Къде & Защо е XZONE®?..







N.B! Споделете и препоръчайте свободно настоящата тема в социалните мрежи =>>> INFO


Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Календар Календар


"За" или "Против" гражданския брак си?

5 posters

Go down

"За" или "Против" гражданския брак си?

"За" или "Против" гражданския брак си? Vote_lcap50%"За" или "Против" гражданския брак си? Vote_rcap 50% 
[ 3 ]
"За" или "Против" гражданския брак си? Vote_lcap50%"За" или "Против" гражданския брак си? Vote_rcap 50% 
[ 3 ]
 
Общо гласове : 6
 
 

"За" или "Против" гражданския брак си? Empty "За" или "Против" гражданския брак си?

Писане by Jasmin Съб 23 Фев 2013, 20:56

Гражданският брак е договор за материална и морална сигурност, но в
никакъв случай не гарантира добро семейство. Освен лична, той е и
социална отговорност. Но нито подписът в институцията, нито религиозният ритуал могат да ви гарантират добро семейство.
От друга страна, за да живееш с някого без нещо да те задължава – било
то и подписът под един документ, се изисква много зрялост и отговорност.
Въпросът дали да живеем на семейни начала, или да сключим
граждански брак се превръща във вечен спор, равносилен на борбата за
първото място между кокошката и яйцето. Всеки има своята истина и
колкото хора - толкова и истини. Ако съберем плюсовете и минусите на
гражданския брак, може би накрая отново ще получим равенство.
И все пак ти, Гост, "За" или "Против" си? Защо?
"За" или "Против" гражданския брак си? 3072532673
Jasmin
Jasmin
Черната вдовица
Черната вдовица

Зодия : Virgo
Female
Мнения : 1083
Репутация : 110
Общ рейтинг :
"За" или "Против" гражданския брак си? Pollba1016 / 10016 / 100"За" или "Против" гражданския брак си? Pollba11


Върнете се в началото Go down

"За" или "Против" гражданския брак си? Empty Re: "За" или "Против" гражданския брак си?

Писане by Deo Съб 23 Фев 2013, 21:16

По принцип колкото съм за, толкова съм и против, Jasmin. Ако има отговор "и да, и не" - най-добре. За мен специално гражданския брак е чиста формалност в повечето случаи. Но пък не можеш да сключиш църковен ~, ако преди това не си подписал в гражданското примерно. За една държава, общност и т.н. гражданският брак е важен от данъчна, институционална и пр. гледна точка. Освен това има случаи, при които единственият начин да удостовериш дългосрочност на намеренията пред съответните "компетентни" органи - е именно посредством гражданския брак. От друга страна, обаче, колкото "привилегии" дава, толкова и ограничава - например забрани за "свързани лица" и т.н. Така, че всичко е строго индивидуално според казуса. Понякога се налага да положиш просто още един подпис, защото така много врати се отварят много по-лесно. В никакъв случай, обаче, не смятам че такъв подпис именно е рецепта за семейно щастие nonono
И все пак - ако всичко останало е налице - един подпис повече или по-малко няма как да е пречка или да се възприема като нещо страшно. Ако пък е така - без основателна причина - очевидно нещо в намеренията куца. И накрая - но не на последно място - ако ще се продължава поколението - по-добре да се автографираш yeap
All in all - всичко е строго индивидуално според хората, нуждите им, намеренията и предизвикателствата, пред коита са и предстои да се изправят... заедно или не thumbup
Deo
Deo
Xz©ne™ CE®
Xz©ne™ CE®

Male
Мнения : 1583
Репутация : 812
Общ рейтинг :
"За" или "Против" гражданския брак си? Pollba1033 / 10033 / 100"За" или "Против" гражданския брак си? Pollba11


Върнете се в началото Go down

"За" или "Против" гражданския брак си? Empty Re: "За" или "Против" гражданския брак си?

Писане by Jasmin Нед 24 Фев 2013, 16:48

Не съм съвсем наясно какво печелиш или губиш, ако сключиш граждански брак. Това, че от сключването на един такъв брак, не си гарантираш семейно щастие е ясно, предполагам на всички ни. Но пък като си влюбен и мислиш, че ТОЙ е човекът, би ти се искало да ви свързват колкото се може повече неща, та защо не и да се разпишеш под един такъв "договор за свързаност" "За" или "Против" гражданския брак си? 1279197620
Jasmin
Jasmin
Черната вдовица
Черната вдовица

Зодия : Virgo
Female
Мнения : 1083
Репутация : 110
Общ рейтинг :
"За" или "Против" гражданския брак си? Pollba1016 / 10016 / 100"За" или "Против" гражданския брак си? Pollba11


Върнете се в началото Go down

"За" или "Против" гражданския брак си? Empty Re: "За" или "Против" гражданския брак си?

Писане by Glamour_ Нед 24 Фев 2013, 21:20

Хмм .., смея ли да попитам защо точно моето мнение ви интересува, Jasmin?
Четейки темата ви тъкмо се канех да ви попитам що за екзистенциални въпроси ви тормозят, докато не стигнах до последното изречение и с удивление прочетох, че ви интересува конкретно моето мнение ..
Чудя се как да ви отговоря...
Когато бях на 20, дори и на 30 /все още/ смятах, че бракът е едва ли не свещен .. - въпреки, че се омъжих чак на 7мата година от съвместното ни съжителство, бидейки майка на 5 годишна дъщеря...
Сигурно съм си мислела, че подписът ще ми даде някаква допълнителна сигурност - пълни глупости ...
Сега, от позицията на 45 годишен човек, смея да твърдя, че Бракът като институция няма никакво значение за мен... Дори понякога обременява излишно ..
Ако двама души се обичат, уважават, милеят един за друг - за какъв подпис, по дяволите, говорим?!?...
Какво удостоверява подписът в гражданското ??? - сигурност, вик към света "Хей, вижте ни, ние се обичаме и сме заедно!!", какво ??
Мнението е лично, не обременявам никого с него и не го натрапвам ...
И продължавам да смятам, че си блъскате главата с излишни екзистенциалности ... Но пък вероятно причината за подобни въпроси се крие в крехката ви възраст ... В желанието ви да "направите света едно по-добро място"
Усмихвам ви се ...
:)
avatar
Glamour_
Напредващ славно
Напредващ славно

Зодия : Pisces
Female
Мнения : 32
Репутация : 6
Общ рейтинг :
"За" или "Против" гражданския брак си? Pollba100 / 1000 / 100"За" или "Против" гражданския брак си? Pollba11


Върнете се в началото Go down

"За" или "Против" гражданския брак си? Empty Re: "За" или "Против" гражданския брак си?

Писане by ngeorgiev Сря 27 Фев 2013, 22:47

Аз съм против, защото както е забелязала Jasmin подписът, ритуалът и каквито и да било документи не правят съюзът ми с която и да е дама по-здрав или по-щастлив. Не ми допада начинът, по който някой отвън ще ми казва как ще е „по-правилно“ да се чувствам щастлив. Аз мога в достатъчно голяма степен да се чувствам ангажиран към Дамата, която обичам без да робувам на подобни формалности. Това е лично мнение и не ангажирам никого с него. Не бих си позволил да поучавам никого кой е „по-правилния“ начин. Защо трябва нещата по тази тема да се разглеждат толкова плоско (двуизмерно), след като те са много по-многомерни. Всеки прави изборът за себе си и открива своята истина. Не е ли така, уважаеми колеги по дискусия?
ngeorgiev
ngeorgiev
Ветеран
Ветеран

Зодия : Sagittarius
Male
Мнения : 152
Репутация : 39
Общ рейтинг :
"За" или "Против" гражданския брак си? Pollba102 / 1002 / 100"За" или "Против" гражданския брак си? Pollba11


Върнете се в началото Go down

"За" или "Против" гражданския брак си? Empty Re: "За" или "Против" гражданския брак си?

Писане by Deo Сря 27 Фев 2013, 22:53

Точно, че темата е "многомерна", като пластовете й именно се проясняват в процеса на споделяне на личните гледни точки чрез изразяване съответно на персонално мнение по въпроса yeap
Deo
Deo
Xz©ne™ CE®
Xz©ne™ CE®

Male
Мнения : 1583
Репутация : 812
Общ рейтинг :
"За" или "Против" гражданския брак си? Pollba1033 / 10033 / 100"За" или "Против" гражданския брак си? Pollba11


Върнете се в началото Go down

"За" или "Против" гражданския брак си? Empty Re: "За" или "Против" гражданския брак си?

Писане by Ray Чет 28 Фев 2013, 14:52

Я виж ти, какво кратко въпросче, пък какви дискусии и емоции поражда :)
Против- за спорта, а и да изравним резултата между "гости" и "домакини" "За" или "Против" гражданския брак си? 3230488363 (как ми липсваше тоя озъбен емотикон).
Както се спомена, брака и въпросното подписвани си е просто договор. Казват, че се прави за децата, но това изглежда разумно до момента, в който детето ти не те попита-вие с тати защо не се разведете, за да спрете да се карате? Тъпото е, че твърде често брака се превръща от договор за сигурност, че тоя човек ще е с теб и ще си помагате, в окови, че трябва да минаваш целия път по разтрогването му и трябва да се търпите, дори и след като не се харесвате дори вече особено.
Има друг вариант, разбира се, който макар и рядко срещан е много красив и вдъхновяващ за младите, а именно влюбената двойка, които са отдавна женени и все още се държат изключително внимателно и нежно един с друг, просто защото с брак или без те се обичат. Извода: ЗА любовта, с две копитца "За" или "Против" гражданския брак си? 1096485955
За мен брака е по-скоро Обява пред обществото и всички познати и непознати-гледайте сега, ние с него/нея сме заедно, така че спестете си етикетите и всички други неща, които бихте казали по наш адрес. Реално ако двама души искат да са заедно, то нищо и никой не може да ги спре, така че въпросния подпис е по-скоро за другите.
Лично аз, съм забранила да ми се задава въпроса за женене, дори до степен, че и баба вече не ме пита, а това й беше третия въпрос като се видим, а и съм наясно, че човек не може да бъде "връзван" по никакъв начин, така че цялата тупурдия и церемониалност, която е около сватбите ми е леко анти.

P.S. Снежинките са мнооого яки "За" или "Против" гражданския брак си? 154883
Ray
Ray
Почетен мембър
Почетен мембър

Зодия : Cancer
Female
Мнения : 1349
Репутация : 316
Общ рейтинг :
"За" или "Против" гражданския брак си? Pollba1021 / 10021 / 100"За" или "Против" гражданския брак си? Pollba11


Върнете се в началото Go down

"За" или "Против" гражданския брак си? Empty Re: "За" или "Против" гражданския брак си?

Писане by Jasmin Съб 09 Мар 2013, 12:05

Фифти фифти ли сме marry
Jasmin
Jasmin
Черната вдовица
Черната вдовица

Зодия : Virgo
Female
Мнения : 1083
Репутация : 110
Общ рейтинг :
"За" или "Против" гражданския брак си? Pollba1016 / 10016 / 100"За" или "Против" гражданския брак си? Pollba11


Върнете се в началото Go down

"За" или "Против" гражданския брак си? Empty Re: "За" или "Против" гражданския брак си?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите